Wyjazd kolonijny do Włoch zorganizowany przez Duszpasterstwo Młodzieży Pokolenie16.
Od 30 czerwca do 9 lipca trwał letni obóz kolonijny 2019.
W trakcie pobytu uczestnicy promem dotarli do Wenecji gdzie z przewodnikiem zwiedzali miasto, chętni pływali też słynnymi gondolami.
Następnie 3 dni był czas na plażowanie w Lido di Jesolo, po czym przejazd do Padwy - modlitwa u grobu św. Antoniego, zwiedzanie miasta i po południu przejazd nad malownicze jezioro Garda w Alpach. Dwa ostatnie dni to odpoczynek nad jeziorem.
Zobacz fotorelacje:
- Szczegóły
- ks. Tadeusz
Druga część sierpnia 2017 roku była czasem naszej kolejnej wyprawy. Tym razem na południe. Wyruszyliśmy najpierw do Chorwacji.
Po przejechaniu tunelu św. Rocha znaleźliśmy się w ulubionej Dalmacji. Pierwszym przystankiem po dotarciu do Riwiery Makarskiej była grota lurdzka w Veprić, gdzie zatrzymaliśmy się na przedwieczorną modlitwę. Następnie przy powoli zachodzącym słońcu pojechaliśmy nadmorską drogą oglądając przepiękne krajobrazy gór schodzących do morza i w oddali wyspy Brać i Hvar, by dotrzeć do malowniczego Drvenika i znajomego już Dragana Krajlevica na nocleg. Oczywiście była kolacja i wieczorny obowiązkowy spacer nad morze, gdzie siedząc na skałach i słuchając cykad odpoczywaliśmy po dość długiej drodze.
Czytaj więcej: Bałkany i Grecja
- Szczegóły
- ks. Tadeusz
Zakończyliśmy Wyprawę do Portugalii.
Dziękujemy Bogu za wiele łask, których doświadczyliśmy po drodze. Odwiedziliśmy 3 sanktuaria maryjne, w których mieliśmy okazję się modlić, uczestniczyć w Eucharystii i nabożeństwach; sanktuarium Cudownego Medalika na rue du Bac w Paryżu, oraz Lourdes i Fatimę. Zwiedziliśmy także 3 stolice: Paryż, Lizbonę i Madryt, oraz kilka innych znanych miast. Odpoczywaliśmy i plażowaliśmy w Porto, Cannes i nad jeziorem Garda we Włoszech.
Za to wszystko niech będzie CHWAŁA PANU!
Poniżej prezentujemy poszczególne etapy naszej wyprawy:
Porto... wreszcie nad oceanem!
Gdzie niebo styka się z ziemią - Fatima
Coimbra - zaplecze intelektualne Portugalii
Portugalskie klasztory średniowieczne
- Szczegóły
- ks. Tadeusz
W sierpniu 7-osobowa "grupa szaleńców";) wyjechała za naszą wschodnią granicę. Piszę "szaleńców" dlatego, gdyż dla wielu ten kierunek wyjazdu na wakacje jest zupełnie irracjonalny...
Pierwszym etapem podróży na wschód była Ukraina.
Spośród miejsc, które w ciągu kilku dni udało się odwiedzić były: pięknie odnawiana twierdza Zbaraż, monaster Ojców Pasjonistów w Smotryczu, który przez kilka dni był również naszym domem, Kamieniec Podolski ze słynną fortecą - trafiliśmy dobrze, bo mieliśmy niebywałą okazję oglądać wyjście z Kamieńca prawosławnej pielgrzymki do Poczajowa. Udaliśmy się także na Bukowinę; Czerniowce, Storożyniec i Piotrowwce Niżne, gdzie wybudował kościół i proboszczuje znajomy ks. Adam.
Oprócz standardowo tyrystycznych miejsc mieliśmy także okazję modlić się w powstającym z gruzów sanktuarium Matki Bożej - Patronki Rycerstwa Kresowego w Tynnej, oraz nawiedzić pustelnię ojca Vitalija w Łysej Górce.
Czytaj więcej: Wyprawa na WSCHÓD
- Szczegóły
- ks. Tadeusz
W pierwszej połowie sierpnia udaliśmy się 7 osobową grupą na wyprawę na Kresy. Naszym celem była północno wschodnia Polska.
W pierszym dniu udało nam się zobaczyć m. in. stary Sandomierz i Zawichost. Pod wieczór dotarliśmy do Lublina, tam też zatrzymaliśmy się na nocleg u Misjonarzy Afryki - Ojców Białych w Natalinie, jest to ich jedyna placówka w Polsce.
"Poznaliśmy tam ojca Frańciszka i ojca Krzysztofa,
Czytaj więcej: Wyprawa na Kresy
- Szczegóły
- ks. Tadeusz